25. 2. 2014

Tisková zpráva

Předsedou jihočeské krajské organizace SZ se stal Jiří Guth, jeho zástupkyní Jaroslava Krejčí, v krajské radě jsou dále mj. Dana Kuchtová, Stanislav Kovář a Edvard Sequens. Jako kandidáty do Evropského parlamentu navrhují jihočeští zelení Sáru Vidímovou, Pavla Trantinu a Michala Cuce.

 

Na krajské konferenci, která se konala v sobotu 22. února 2014 v Třeboni, rekapitulovali delegáti ze základních organizací Strany zelených (SZ) svou činnost za minulý rok a schválili plány na rok letošní.

 

Předsedou krajské organizace se stal ekolog Jiří Guth z Borovan (ve funkci už působil v letech 2011-2012), první místopředsedkyní opět Jaroslava Krejčí ze Ševětína a druhým místopředsedou Edvard Sequens, energetický poradce a aktivista. Členy krajské rady jsou dále bývalá ministryně školství Dana Kuchtová, českobudějovický architekt Stanislav Kovář, Michal Cuc z Vesce u Týna nad Vltavou a Filip Holzer z Třeboně.

 

Během předsednictví Karola Lesného vznikly v našem kraji nové základní organizace a přibylo členů,“ ocenil Jiří Guth působení svého předchůdce. „Díky tomu můžeme směle chtít v letošních volbách výrazně posílit naše zastoupení v zastupitelstvech a radách jihočeských měst a jiných obcí.“ Mezi nejvýraznější komunální politiky SZ v současné době patří Michaela Petrová z Tábora, místostarosta Brlohu na Českokrumlovsku Libor Lev nebo Jiří Vopátek, radní v Třeboni. Na komunálních kandidátkách strany se opět objeví mnoho nestraníků, činných v občanské společnosti.

 

V rámci vnitrostranických primárních voleb pro volby do Evropského parlamentu navrhli delegáti tři kandidáty s výraznou evropskou zkušeností. Studentku Sáru Vidímovou, členku spolku Mladí zelení, dále člena Evropského hospodářského a sociálního výboru Pavla Trantinu, jenž se již déle než sedm let věnuje připomínkování evropské legislativy a politik, a Michala Cuce, dopravního inženýra s mezinárodním pracovním rozhledem. Kandidátní listinu SZ pro volby do Evropského parlamentu bude schvalovat republiková rada strany na své schůzi v neděli 9. března. Jihočechy tam budou zastupovat Dana Kuchtová a Jiří Guth.

 

Kontakty:

Jiří Guth, předseda krajské organizace SZ, tel. 602 682 902602 682 902, e-mail jiri.guth@zeleni.cz

Pavel Trantina, tel. 602 227 184602 227 184, e-mail pavel.trantina@gmail.com

You’ll need Skype CreditFree via Skype