7. 9. 2013

Jihočeští zelení zvolili dnes na své krajské konferenci jedničkou kandidátky architekta Stanislava Kováře z Českých Budějovic.

„Ekologické a sociální otázky budou i v naší zemi brzy otázkami zásadními. Jižní Čechy mají dosud poměrně kvalitní životní prostředí, které je třeba je zachovat. Zelení v politickém spektru v posledním období chyběli a nyní se musí do Parlamentu vrátit, aby mohli řešit celostátně významná témata jako např. otázku ochrany národního parku Šumava, propojení dopravních koridorů aj.“

Na druhém místě kandidátky je bývalá ministryně školství Dana Kuchtová, která je známá i svými protitemelínskými aktivitami.

„Jaderná elektrárna Temelín je bohužel stále aktuálním tématem. Zelení odmítají stavbu dalších bloků jaderné elektrárny. Ve sněmovně je třeba toto téma diskutovat a vysvětlit jeho ekologická rizika a ekonomickou nesmyslnost.“

Jihočeská kandidátka je velmi pestrá,obsazená mnoha zajímavými osobnostmi z oblasti vědy, školství, odborníky z energetiky, ochrany životního prostředí, zemědělství, ale i sportovci a umělci.

Ing. arch. Stanislav Kovář CSc., kontakt: 604 602 972, e-mail: stanislav.kovar@zeleni.cz

Mgr. Dana Kuchtová, kontakt: 608 243 335, dana.kuchtova@zeleni.cz

Mgr. Jiří Guth, kontakt: 602682902, jiri.guth@zeleni.cz